Search Ad

Jan 03, 2017
İlan Ara

Nasıl ilan ararım?
Diyarvitrin.com’ da farklı arama yöntemlerini kullanabilirsiniz.
Hızlı Arama
Diyarvitrin.com’da en üstte bulunan arama kutusuna, aradığınız kelime ya da kelimeleri yazarak hızlı arama yapabilirsiniz.
Gelişmiş Arama
Gelişmiş arama, aklınızdaki en küçük kritere kadar yapılan hassas bir aramadır. Site genelinde arama kutusunun yanındaki ’Gelişmiş Ara’ linkine tıkladığınızda ilan kriterlerinin bulunduğu sayfa gelecektir. Aradığınız ilana ulaşmak için önce kategoriyi belirlemelisiniz. Ardından ilan kriterlerini seçip ’ARA’ butonuna tıklamalısınız. Belirlediğiniz kriterlere uygun ilanlar liste olarak sayfada görülecektir.
Kategori Bazlı Arama
Kategori bazlı aramayı ürün türünü biliyorsanız kullanabilirsiniz. Anasayfada sol taraftaki ’Kategoriler’ alanında istediğinizi tercih edebilir, açılan sayfada da aramanızı daraltabilirsiniz
Favori ilanlar
İlginizi çeken fakat daha sonra satın almayı düşündüğünüz ilanları ‘Favori İlanlar’ listenize ekleyebilirsiniz. Bunun için ilginizi çeken ilanın detay sayfasında sağda bulunan satıcı bilgileri bölümünün altındaki ‘Favorilere ekle’ linkini tıklamanız yeterlidir. 
Favorilerinize eklenen ilanları ‘Bana Özel’ sayfanızdaki Favorilerin kısmından takip edebilirsiniz.
Kayıtlı aramalarım
Arama yaptığınız kriterleri kaydederek, isteğinize uygun bir ilan Diyarvitrin.com’ da yayınlandığında, e- Bunun için arama sonuç listesinin sol üstündeki ‘aramayı kaydet’ linkini, gelen sayfada arama kriterlerinizi kaydedebilirsiniz. Aradığınız kriterlerine uygun bir ilan geldiğinde, hemen haberdar edileceksiniz. E-posta ile gönderilen Kayıtlı aramalarım mesajları ücretsizdir.
İlanı Paylaş
Diyarvitrin.com’da gördüğünüz bir ilanı, arkadaşlarınıza e-posta veya sosyal medya kanalıyla gönderebilirsiniz.
E-posta ile nasıl paylaşırım?
Yapmanız gereken, beğendiğiniz ilanın detay sayfasında ilan fotoğraf altındaki ‘ilanı paylaş’ linkini tıklamanız ve çıkan bölümde e-posta seçeneğini seçmeniz. Ardından arkadaşınızın e-posta adresini girerek ilanın linkini arkadaşınıza gönderebilirsiniz.
Sosyal medya’da nasıl paylaşırım?
Yapmanız gereken, beğendiğiniz ilanın detay sayfasında ‘satıcının iletişim’ bilgileri kısmının altındaki ‘ilanı paylaş’ linkini tıklamanız ve çıkan bölümde facebook, twitter, Google + seçeneklerinden birisini tercih etmeniz. Akabinde ilanınız sosyal medya hesabınızda paylaşılacaktır.
İlan ile ilgili sorun yaşıyorsanız
Eğer bir ilanın, şüpheli olduğunu, satılmış veya kiralanmış olduğunu ve hatalı olduğunu, düşünüyorsanız, ilan detayda iletişim bilgilerinin hemen altındaki ‘Hatalı ilan bildir’ linkini tıklayarak şikayet edebilirsiniz.. Yaptığınız şikayet ekiplerimiz tarafından incelenecektir. İlanla ilgili sorun tespit edilirse ilan yayından kaldırılacaktır.
İlan sahibi kaparo istiyor. Ne yapmalıyım?
Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırladığımız "araç alırken dikkat etmeniz gereken hususlar" metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.
Tanımadığınız kişilere KESİNLİKLE para göndermeyiniz.
Alacağınız veya kiralayacağınız herhani bir ürünü görmeden, hiç bir sebeple kapora, vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyiniz ve/veya ürünü satın almayınız.
Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.
Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.
İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan Gelişmiş bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırınız.
Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol ediniz.
Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (T.C. kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.
Herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, Diyarvitrin.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.
Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikâyetçi olabilirsiniz.

Listings to be compared

    There are no listings to compare
    Log in
    Username
    Password
    Forgot password? Remind